Kúpeľňové doplnky a trendy v kúpeľni

Dizajn interiéru mezonetového bytu

Kúpeľňa je pre väčšinu ľudí miestom poriadneho oddychu a relaxu. Avšak, čo keď si ju chceme vynoviť? Módne trendy sa neustále menia a áno, sú to aj kúpelne. Niekedy napríklad „fičali“ sprchy so závesom, a teraz sa preferujú sprchy s priehľadným sklom po celej šírke sprchy. Viete, čo je in v roku 2017? Ak nie, tak vám s radosťou poradíme.

Kúpeľne sa v roku 2017 budú prispôsobovať tým, že sa zmenia na pokojné oázy. Ako sme už spomínali, tak kúpeľňa je miesto oddychu a návrhári kúpeľní sa snažia vyhovieť aj tomuto. Aktuálne kúpeľne budú zahŕňať pevnejší druh keramiky a PVD povlakovanie použité na povrchoch kovových častí.

Ďalším hitom je, že zrkadla sa budú podsvecovať. Zabudnite na obyčajné zrkadlo pred ktorým ste mohli stáť a pozerať sa doňho až po zapnutí veľkého svetla na strope. Teraz vám stačí len zrkadlo, ktoré bude fakticky svietiť samo.

Kúpeľňa už nebude nikdy ako predtým. Čím ďalej, tým viac nábytku sa v kúpeľniach nachádza. Nenájdeme tam už len skrinky na kozmetické potreby, ale aj malú sedačku či stolík na položenie vecí.

Ak sa zaujímate o oblasť umývadla, tak na klasické umývadlo zabudnite tiež. Nebude žiadne hlboké umývadlo, ktoré sme poznali doteraz. Moderné umývadlá sú rovné (plytké), len sú doplnené viacerými dierami, do ktorých odchádza voda.

Čo sa týka farby kúpeľní, tak jednoznačne „frčí“ sivá, biela či dokonca čierna farba. Tieto farby stien vraj dokonale do kúpelní sedia a dajú sa ľahko kombinovať s nábytkom. Čo si o tom myslíte vy? Je to prehnané alebo tomu dáte šancu?

Pridaj komentár