Moderné trendy v interierovom dizajne

Moderné trendy v interierovom dizajne

Všetci chceme, aby náš dom, či byt vyzeral pekne a aby sme sa doma cítili pohodlne. V tomto článku vám ponúkneme niekoľko typov, ako si svoje bývanie zútulniť podľa aktuálnych trendov. Je jedno, či ide o novostavbu, alebo prerábku bytu, alebo domu. Povieme si niečo o aktuálnych trendoch bytového riešenia domácnosti. Na trhu je mnoho firiem zaoberajúcimi sa bytovým dizajnom, ktoré zamestnávajú bytových dizajnérov, ktorý nám pomôžu si byt prispôsobiť svojim predstavám i moderným trendom.

Mali sme tu obdobie, keď v interiéroch vládli výlučne svetlé farby zariadenia. Dnes tomu už tak nie je a pri správnej kombinácií nádherne vynikne i tmavý, či čierny nábytok. Nemýľte sa, že ide v interiéry len o ten. Je to spojenie farby a tipu nábytku, ako i o farby stien, či už ide o klasickú farbu, tapety, či drevené obklady, ale aj lustre a svetlá a farba svetiel.
Neurčité tvary osvetlenia sú veľmi žiadané. Rôzne špirály, splete drôtov, alebo i visiace krištáli.  Rovnako aj rohové skrine, čo nám poskytujú ďaleko viac využiteľného priestoru. Taktiež sú veľmi žiadané aj širšie postele, ako 90×200 i pre jednotlivcov, ako je rozmer 120×200, 140×200, alebo dokonca 160×200. Nie len klasické manželské postele s bežným rozmerom 180×200.
Dnes sa často vyrába nábytok na mieru pre lepší dizajn celého priestoru, ktorý sa tak aspoň opticky zväčší. V dnešnom zariadení neostáva veľa voľného a teda nevyužitého miesta ako niekedy, ale tieto plochy sú využité na úložný priestor vecí, ktoré počas dňa nevyužijeme. Máme k dispozícií kopa nábytku, čo má viac, ako jednu funkciu. Stačí ho len zložiť pre tú, či tú potrebu, čo aktuálne potrebujeme.
Viac využiteľného priestoru v obývanej miestnosti sa stal prioritou, po ktorom tak túžime.
V kúpeľni nastal tiež menší zvrat. Voľné skrine a klasické vane vytláčajú modernejšie sprchové kúty s tryskami a vstavané skrine a poličky.
Veď kto by nemal rád viac priestoru na odpočinok a relax po namáhavom dni.

Pridaj komentár